Na dobry początek Nowego 2019 Roku – 11 numer K&A Plus

Niedawno ukazał się 11 numer „Komoda & Amiga plus”, będący jesienno-zimowym wydaniem tego magazynu. Fani maszyn spod znaku Commodore otrzymali również w Wigilię minionych Świąt Bożego Narodzenia prezent od redakcji, jaką jest darmowa elektroniczna edycja tego czasopisma.

Rozszerzenie pamięci A604n dla Amigi 600

Rozszerzenie pamięci A604n zamontowane w komputerze Amiga 600. Opis tego układu, pozwalającego rozbudować amigę o kolejne podzespoły, znaleźć można w 11 numerze „K&A plus”.

Numer 11 „K&A plus” jak zwykle w dużej mierze zawiera opisy oraz nowe doniesienia ze świata gier. Wśród nich znaleźć można nowe tytuły dla dawnych komputerów, jak również te przeznaczone dla współczesnych platform, takich jak choćby AROS. Zawiedzeni nie powinni też być fani dawnej rozrywki, mogąc zapoznać się z historią serii Spy vs. Spy lub też z opisami takich gier jak Warlords lub Fields of Glory. Ponadto w magazynie zaprezentowano dzieje Sensible Software – firmy, która dała światu takie tytuły jak Sensible Soccer lub Cannon Fodder – oraz relację z ubiegłorocznej warszawskiej imprezy Pixel Heaven, dedykowanej dawnym komputerom, a także niezależnym grom wideo.

Ci, którzy marzyli dotąd o tworzeniu własnych gier na 8-bitowe komputery, będą mieli okazję zapoznać się z opracowaniem przybliżającym programowanie na C64.
Fani Amigi być może pamiętają, iż nigdy nie doczekali się przenośnej przyjaciółki, choć najbliższy tej koncepcji był model A600. W magazynie jest jednak opracowanie, które przedstawia sposób skonfigurowania emulatora WinUAE na tablecie, w celu uruchomienia na nim systemu operacyjnego AmigaOS 3.9. Dzięki temu można cieszyć się własną, mobilną amigą.

W 11 wydaniu „K&A plus” nie zabrakło również tekstów traktujących o sprzęcie komputerowym. Entuzjastów Commodore 64 powinien zainteresować opis polskiego cartridge’a miniGANGCART. Za to posiadaczy Amigi 600 zachęcam do zapoznania się z moim najnowszym amigowym opracowaniem, które przedstawia A604n, rozszerzenie pamięci o 1 MB Chip RAM.

A604n

A604n

Opracowane dla A600 rozszerzenie pamięci A604n przeznaczone jest do montażu „pod klapkę”, który można wykonać samodzielnie.

Układ ten oferuje dodatkowe możliwości rozbudowy A600 o takie podzespoły, jak zegar czasu rzeczywistego (RTC), kontroler USB czy choćby flickerfixer Indivision ECS, który daje amigom z chipsetem OCS/ECS nowe tryby graficzne, wraz z możliwością jednoczesnego wyświetlania 256 kolorów na ekranie.

To wszystko oraz wiele innych artykułów znaleźć można w 11 wydaniu „Komoda & Amiga plus”, dostępnym na witrynie ka-plus.pl.

K&A_plus_11_PL_thumb

Wydany na okres jesienno-zimowy 11 numer „K&A plus” został w całości udostępniony do pobrania, wraz z zawartością dołączonego do niego cover disku, na witrynie magazynu.

Korzystając z okazji, wszystkim fanom dawnych komputerów oraz pozostałym Gościom odwiedzającym niniejszą witrynę chciałbym życzyć wszelkiej pomyślności z okazji Nowego 2019 Roku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informatyka, Święta i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.