Poznańczycy 1919 – 2011

Na naszych bagnetach przyniesiemy szczęście i pokój masom pracującym

Marszałek Michaił Tuchaczewski

Poznańczycy 1919 - 2011

W imieniu organizatorów chciałbym zaprosić wszystkich na rekonstrukcję bitwy o twierdzę w Bobrujsku, którą w czasie wojny 1920 roku stoczyła Dywizja Wielkopolska z wojskami bolszewickimi. Widowisko odbędzie się w Poznaniu na Ostrowie Tumskim w niedzielę, 14 sierpnia o 14:30, przy czym godne polecenia są też pozostałe wydarzenia, towarzyszące inscenizacji. Szczegóły oraz pełen harmonogram znaleźć można na stronie Grupy Rekonstrukcji Historycznej 3 Bastion Grolman, stowarzyszenia, które jest głównym organizatorem.
Zapraszam tym bardziej, iż wraz z grupa znajomych będę miał zaszczyt wziąć udział we wspomnianej rekonstrukcji. Widowiska spodoba się nie tylko entuzjastom militariów oraz historii, ale również wszystkim tym, którym Poznań i Wielkopolska są w jakiś sposób bliskie.
Jednocześnie polecam relację z przygotowań, a w celu przybliżenia klimatu widowiska film z rekonstrukcji walk w okolicy Bolimowa w czasie I wojny światowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Historia, Kultura, Wydarzenie i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *