Oficjalna strona KRLD w Polsce

KRLD Przy okazji ceremonii pogrzebowej Wielkiego Wodza Towarzysza Kim Dzong Ila chciałbym polecić wizytę na krld.pl, oficjalnej polskiej stronie internetowej Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.

Jest to jedna z tych stron, które na długo zapadają w pamięci, nawet już po pierwszej wizycie. Bodaj największe wrażenie robi zestawienie cokolwiek nowoczesnej oprawy oraz zastosowanego języka. Ten ostatni jak żywo przypomina propagandową nowomowę okresu stalinizmu.

Swoją drogą, kiedyś byłem przekonany o tym, że opisywana strona jest witryną Ambasady KRLD w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że jest to jednak oddolna inicjatywa. Autor tego serwisu (student socjologii na UMCS) utrzymuje, że wykonał go samodzielnie „z materiałów oficjalnych KRL-D jakie można znaleźć w necie” , a obecne aktualizacje oparte są na informacjach otrzymywanych z Ambasady. Sama strona nie jest też „pełnym odbiciem” poglądów jej autora.
Oprócz aktualności z Korei Północnej na stronie krld.pl znaleźć można wiele materiałów multimedialnych oraz informacji dotyczących turystyki, a nawet możliwości inwestowania (!) w królestwie Kimów.

Czego by nie pisać, to jednak należy docenić wysiłek autora strony krld.pl. W przypadku tak hermetycznego państwa jak Korea Północna, każdy strumień informacji jest niezwykle cenny. Tym bardziej należy się cieszyć, iż jest on dostępny w języku polskim.

Kim Dzong Il (krld.pl)

Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna, "oficjalna strona w Polsce" (źródło: krld.pl)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenie i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *